Schůzka pro rodiče – informace

Vážení rodiče,

skautský rok je v plném proudu, níže najdete zápis z dnešní schůzky pro rodiče, který snad pomůže při některých problematických situacích. 

Akce, výpravy a schůzky

Jejich seznam najdete jednak v příspěvku na webu, na lístečcích, je také v oddílovém kalendáři. 

Pokud jde o schůzky: pokud nebude moci Váš syn přijít, napište, prosím, sms Vločkovi (ze zákona máme povinnost tyto omluvenky mít doložené). 

Pokud jde o výpravy: prosím, nahlašte/nebo omluvte syna z výpravy  dostatečném předstihu. Vedení pak může na výpravy lépe nakoupit potraviny, materiál a připravit program. 

Vybavení na schůzky a výpravy 

Seznamy vybavení najdete na webu pod odkliky: “nástěnka” – > “ostatní materiály” – > “seznamy věcí” 

Na schůzky: kluci často zapomínají nosit vybavení na schůzku. Programově s těmito drobnostmi pracujeme (minimálně s dvěma z nich) každou schůzku – proto prosíme o důsledné dovybavení. Týká se to také přezuvek, které musí být podepsané a označené číslem oddílu. 

Na výpravy: seznam na jednodenku se jmenuje ČVV (částečná výletní výstroj) a ÚVV (úplná výletní výstroj). Klukům často chybí potřebné vybavení – dobrý nůž, kvalitní kotníkové nepromokavé boty, pláštěnka, dobrý batoh se zpevněnými zády… uvědomujeme si, že toto vybavení je drahé, pro naše výpravy je však nutné. I sebelepší tenisky nenahradí kvalitní nepromokavé pohorky (skutečně vyzkoušené, jako nepromokavé), nebo dobrou pláštěnku, která zakryje i batoh při pochodu. Pokud něco před výpravou postrádáte, nebo si nejste jisti – zavolejte někomu z vedoucích, rádi poradíme a případně některou z věcí zapůjčíme. 

Systém schůzek

Vlčata: při teplejším počasí se střídají schůzky na souši se schůzkami na vodě (vodní výcvik). V zimním období připravujeme pro kluky schůzky v bazénu, děleně (mladší a starší) rukodělné schůzky. 

Skauti: při teplejším počasí se střídají schůzky na souši se schůzkami na vodě (vodní výcvik) a rukodělnými schůzkami. V zimním období budeme chodit do bazénu. 

Skautské kroje

Byli bychom rádi, aby měl každý člen oddílu do Vánoční výpravy kompletní kroj. Je možnost objednat kroj přes nás (levnější poštovné + 10% sleva). Objednávky prosím posílejte Sokolovi (tomasokol@icloud.com).

Od nás se objednává: krojová košile (potřebujeme vědět číslo velikosti košile, její doplňky, opasek (potřebujeme obvod pasu) a černý baret (obvod hlavy)

Každý člen si shání sám: krojové zelené kalhoty (olivově zelené jednobarevné plátěné kalhoty, shánějí se v Army shopech a vietnamských prodejnách)

Pomoc oddílu 

Máte doma nevyužité nářadí? Sekery, pily, lopaty, hrábě, dláta? Staré celty? Nevyužité čtvrtky, pastelky, kancelářské vybavení? Rádi ho u nás využijeme :-).