Oddílový kroj

Vlčata potřebují tyto nášivky a doplňky: žlutá šňůrka, domovenky (nášivky “České Budějovice” a “15”), WOSM (fialová kruhová), CZECH REPUBLIC, baret a opasek. Dále ke kroji náleží olivově zelené kalhoty a kraťasy (seženete nejlépe v army-shopech nebo ve vietnamských prodejnách – slouží jako součást uniformy, nelze je mít jako kalhoty na běžnou výpravu, pokud se nejede v kroji !) – ty si každý pořizuje sám. Zbytek věcí (šátek apod.) se obdržuje za vykonané činy zdatnosti od vedoucích.

Skauti potřebují tyto nášivky a doplňky: zelená šňůrka, domovenky (nášivky “České Budějovice” a “15”), WOSM (fialová kruhová), CZECH REPUBLIC, baret a opasek. Dále ke kroji náleží olivově zelené kalhoty a kraťasy (seženete nejlépe v army-shopech nebo ve vietnamských prodejnách – slouží jako součást uniformy, nelze je mít jako kalhoty na běžnou výpravu, pokud se nejede v kroji !) – ty si každý pořizuje sám. Zbytek věcí (šátek, kovové odznaky) se obdržuje za vykonané činy zdatnosti od vedoucích

Skautský opasek (je třeba vždy doupravit několika stehy na velikost pasu a později případně povolit a opět zpevnit – skauti si v průběhu času sami vyrábějí opasek kožený, kdy využijí sponu z toho starého):

Výsledek obrázku pro skautský opasek

Pokrývka hlavy (vlčata a skauti černé barety – budou dodány oddílem k zakoupení, vedení klobouky):

Výsledek obrázku pro skautský klobouk

Kalhoty a kraťasy mají olivově zelenou barvu, rovný (ne zužující) střih a poutka na opasek. Měly by být dostatečně pohodlné na nošení a neškrtit. Každý čelen si je pořizuje sám: